چهارشنبه, 09 مهر 1393

اتاق کاشان

رئیس
رضا فرزانه
آدرس
کاشان, خيابان 22 بهمن
تلفن
55452288 - 55457020 (0361)
فکس
55458070 (0361)
پست الکترونیکی
آدرس وب سایت
چارت سازمانی

هيات رييسه:
-رئیس:رضا فرزانه
نايب رئيس اول: محمود تولائی
نايب رئيس دوم: سیدعلی دیانت
خزانه دار: محمد مروج حسینی
منشي: جواد عطابخشی

تاریخ تاسیس
1334/10/11
تاریخچه

در حيطه بازرگاني و تجارت بدليل اينكه شهر كاشان حد فاصل استانهاي بزرگ مركزي ايران بوده از قديم الايام از امتيازات ويژه اي برخوردار بوده است و همواره مال التجاره هاي فراوان چه از مسير راه ابريشم در دوران قديم و چه الان كه بدليل اهميت راههاي بين المللي و بين استاني درجه يك مثل راه آهن سراسري و بزرگراههاي كاشان-قم-تهران وكاشان-اصفهان-شيراز،وجود فرودگاه مجهز موقعيت ويژه اي به كاشان داده است.اتاق بازرگاني كاشان با سابقه50 ساله همواره كانون همفكري تجار و بازرگانان معروف اين سامان بوده است.
اتاق بازرگاني و صنايع و معادن كاشان رسماً در سال 1334 هجري شمسي تاسيس و فعاليت خود را آغاز نمود كه در اينجا بر آنيم تا اندكي به سوابق و بررسي پيشينه اتاق بازرگاني و صناي و معادن شعبه كاشان بپردازيم .
اولين جلسه رسمي در اولين دوره تشكيل اتاق در كاشان در ساعت 4 بعد از ظهر 30/8/1334 با حضور آقاي هداوند ،فرماندار وقت كاشان، و با مجوز وزارت بازرگاني طبق قانون انتخابات اتاق در فرمانداري كاشان برگزار و نمايندگان منتخب اتاق، مرحومين آقاي حاج حسن تفضلي ، آقاي حاج حسين اطمينان ، آقاي حاج حسين شريفيان ، آقاي فروتن و آقاي حاج سيد محمد سيدي، پس از راي گيري مخفي مرحوم آقاي حاج محمود كيهان را به رياست اتاق بازرگاني كاشان انتخاب نمودند.اولين هيئت نمايندگان و هيئت رئيسه اين اتاق بصورت رسمي در سال 1334 و با عضويت مرحومان :
مرحوم آقاي حاج حسن تفضلي
مرحوم آقاي حاج محمود كيهان
مرحوم آقاي حاج حسين اطمينان
مرحوم آقاي حاج حسين شريفيان
تشكيل گرديد.
در دوران مختلف و با گذر از مراحل فطرت آخرين هيئت نمايندگان اتاق با انتخابات سال 1385 به تعداد 15 نفر انتخاب گرديدند.
در طول تصدي هيئت رئيسه دوره پنجم در اتاق كاشان تشكلهاي وابسته شامل كميسيونهاي صنعت ومعدن وكار و تامين اجتماعي نيز شكل گرفت كه اعضاي كميسيونهاي مزبور بشرح ذيل ميباشد:

كميسيون صنعت و معدن شامل:

آقاي حسين ناصري، آقاي حسين شريف الحسيني، آقاي محمد مروج حسيني،آقاي محمد حامد محسني فاضل، آقاي احمد محمود پور.

كميسيون كار وتامين اجتماعي شامل:

آقاي اصغر رسمي، آقاي حاج جواد عطابخشي، آقاي مجيد شفق، آقاي مهدي زبرجدنژاد، آقاي عباسعلي اكرميان.

همچنين با پيگيري اتاق كاشان در دوره پنجم تصدي هيئت نمايندگان ،اتحاديه صادركنندگان كاشان به رياست آقاي امير حسين خديوي تشكيل گرديد كه پس از تصويب اساسنامه اتحاديه مزبور و تائيد و تصويب آن توسط اتاق ايران رسميت تشكيل اين اتحاديه نيز در كاشان به سرانجام رسيد.

در دوره پنجم تصدي هيات نمايندگان اتاق كاشان با رياست آقاي مهندس فرزانه، واحد آموزش اتاق در دو مرحله با تشكيل جلسات و سمينارهاي مختلف اقدام به آموزش مديران بنگاههاي اقتصادي و اعضاي اتاق در زمينه هاي متنوع و گوناگون نمود كه بسيار مورد استقبال قرار گرفت و انشااله در دوره ششم نيز اين سمينارها ي آموزشي پيگيري و تداوم خواهد يافت.

از ديگر اقدامات اتاق كاشان به كارگيري و استخدام مشاورين با تجربه در زمينه هاي مالياتي و تامين اجتماعي بوده كه اعضاي اتاق از وجود افراد مزبور نهايت استفاده را نموده اند.

حضور مداوم نمايندگان اتاق در كميسيونهاي مختلف حل اختلاف مالياتي و تامين اجتماعي نيز از ديگر اقدامات اتاق بوده كه به اذعان موديان مالياتي،اين حضور و دفاعيات محكم قانوني از اعضا، مشكلات فراروي موديان و ادارات دارائي و تامين اجتماعي منطقه را رتق و فتق نموده است.

حسب مورد،نمايندگان اتاق در جلسات مختلف شوراي اداري شهر، شركت فعال داشته اند و همچنين براي رفع برخي از مشكلات با روساي بانكهاي مختلف نيز جلساتي برقرار شده كه خوشبختانه منتج به نتايج مطلوب بوده است.

دايره صدور كارت اتاق در طول دوره چهار ساله گذشته با دريافت متجاوز از 600 مورد تقاضاي صدور كارت نسبت به صدور بيش از 400 فقره كارت عضويت و كارت بازرگاني اقدام نموده و همچنين بالغ بر 250 مورد گواهي مبدا و فرم A نيز توسط اتاق كاشان در اين دوره صادر گرديده است.

واحد انفورماتيك اتاق نسبت به ايجاد سايت اختصاصي به آدرس www.kashan-ccim.org و انعكاس اهم اخبار اتاق و نمايشگاههاي مختلف را به همراه ليست اعضا و ساير اطلاعات مورد نياز در آن اقدام نموده است.نظر به اينكه تاكنون سايت مزبور در دو مرحله به روز گرديده‌‌ ،فلذا متجاوز از هزار نفر بازديد كننده داشته است.از طرفي در اين دوره‌، اخبار و دعوتنامه هاي ضروري و فورس ماژور از طريق سامانه هاي پيام كوتاه به اطلاع اعضا رسانده شده است.

بازدیدها
8302
ویژه
No

ای مالک! سفارش مرا به نیکی، نسبت به بازرگانان و صنعتگران بپذیر و در حق آنان به کارگزارانت به نیکی توصیه کن؛ زیرا آنان مایه های منافع و فراهم آوردن اسباب آسایش جامعه هستند...(امام علی علیه السلام)

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران است.