چهارشنبه, 09 مهر 1393

اتاق گرگان

رئیس
حمید دامغانی
دبیر اجرایی
محمد امينيان
مدیر روابط عمومی
احمد قليش لي
آدرس
گرگان, خيابان دوم لشگر
تلفن
2229799 - 2231867 (0171)
فکس
2220400 (0171)
پست الکترونیکی
آدرس وب سایت
چارت سازمانی

هيات رييسه:
-رئیس:حمید دامغانی
-نائب رئیس اول: امیر عابدی
-نائب رئیس دوم: رحمان قره باش
-خزانه دار: یحیی ابراهیمی
-منشی: بایرام محمد شایسته

تاریخچه

از نيمه دوم قرن 13 هجري شمسي، سالهاي 1250 ، تا حدود سالهاي 1310 ، تجارت و ارتباط بازرگاني با آسياي مركزي و مناطق تحت نفوذ روسيه تزاري از طريق بنادر شمالي رونقي بسزا داشت بر همين اساس تجار منطقه جهت هماهنگي بيشتر و ساماندهي بازار و تقويت رقابت سالم و معرفي، ارائه و حفظ اعتبار كالاهاي صادراتي ايران و متقابلاً ، واردات كالاهاي مناسب به كشور ، اتاق تجارت را تأسيس نمودند و بر اساس همان ضرورت اتاق تجارت در گرگان تأسيس و رسماً در سال 1311 به رياست حاج محمد اسماعيل ابراهيمي كار خود را شروع نمود و بر اساس اسناد تاريخي موجود ، اين اتاق جزء چهار اتاق تجارت آنزمان بوده است.
اتاق تجارت گرگان در سال 1354 به اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران شعبه گرگان و دشت تغيير نام يافت كه در آن زمان ، اتاق بازرگاني گرگان، استانهاي مازندران- سمنان ومنطقةگرگان و دشت ( استان گلستان امروز ) را تحت پوشش داشت.

توانمنديهاي صادراتي استان :
استان گلستان داراي مرز مشترك با كشورهاي آسياي ميانه و همچنین داراي بنادر و كشتيراني، راه آهن سراسري،فرودگاه بين المللي و جاده ترانزيت حمل و نقل كالاو مسافر ميباشد.
توانمنديهاي صادراتي استان شامل ، محصولات كشاورزي و باغي- شيلات – چوب- محصولات لبني ودامي- صنايع دستي و تبديلي- محصولات معدني و صدور خدمات فني و مهندسي و غيره ميباشد.

بازدیدها
10947
ویژه
No

ای مالک! سفارش مرا به نیکی، نسبت به بازرگانان و صنعتگران بپذیر و در حق آنان به کارگزارانت به نیکی توصیه کن؛ زیرا آنان مایه های منافع و فراهم آوردن اسباب آسایش جامعه هستند...(امام علی علیه السلام)

© کلیه حقوق این پورتال متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران است.