اتاق اهواز

اطلاعات اتاق اهواز

رئیس: شهلا عموری
دبیر اجرایی: محمد نجفیان
مدیر روابط عمومی: علی عبدالخانی
آدرس: اهواز، خيابان امانيه، خیابان سقراط، نبش لقمان، شماره ۱۰
تلفن: ۳۳۳۳۲۷۴۴ - ۳۳۳۳۲۹۰۰ (۰۶۱)
نمابر: ۳۳۳۳۲۵۵۱ (۰۶۱)
پست الکترونیکی: ahvazccim.dabiekhaneh@gmail.com
وب سایت: www.ahvazccim.com
هیئت رئیسه:

رئیس: شهلا عموری نايب رئيس اول: سید سلطان حسینی امین نايب رئيس دوم: سیروس عبیاوی خزانه دار: علی حمولی طرفیط منشي: مهدی رحیمی

اطلاعات بیشتر...

تاریخچه اتاق اهواز

اتاق بازرگانی اهواز که از سال ۱۳۰۷ بصورت تجمع جمعی از تجار محلی استان خوزستان تحت عنوان ‹‹ اتاق تجارت ناصری ›› تشکیل گردید و در سال ۱۳۱۰ بصورت رسمی افتتاح گردید و خوشبختانه پیامهای تبریک اتاقهای وقت همگی در بایگانی اسناد اتاق بازرگانی اهواز موجود است از جمله اتاقهایی که برای اتاق اهواز پیام تبریک ارسال نمودند اتاق بازرگانی کرمان بود و همین سند نشانگر سابقه طولانی مدت اتاق کرمان نیز میباشد .

اتاق بازرگانی اهواز طی ۷۵ سال فعالیت در تمامی مشکلات و معضلاتی که در سطح کلان برای کشور پیش می آمده پیشگام بوده اسناد و مدارک موجود در بایگانی اتاق بازرگانی اهواز نشان از این حقیقت دارد. کمک به آسیب دیدگان زلزله بوئین زهرا – کمک رسانی به آسیب دیدگان زلزله طبس – زلزله منجیل و زلزله زدگان بم و در سالهای دور و نزدیک، کمک به تجاری که بصورت مهاجر به منطقه می آمدند و قصد فعالیت تجاری داشتند.

از آن جهت که استان خوزستان با داشتن مرزهای آبی و زمینی طولانی با کشور عراق و کشورهای حوزه خلیج فارس ارتباط مستمر و دیرینه ای داشته از همان ابتدای تشکیل از فعال ترین اتاقهای کشور بوده و با نگاهی به اسناد و مدارک موجود در بایگانی هفتاد ساله این اتاق می توان به نقش بسیار پررنگ و تأثیر گذار اتاق بازرگانی اهواز در معاملات و روابط اقتصادی؛ اجتماعی استان و حتی کشور پی برد .

هم اکنون با زحمات فراوان این اسناد و مدارک جمع آوری و نگهداری می شوند . ساختمان زیبای اتاق بازرگانی اهواز در سال ۱۳۴۰ در زمینی به مساحت تقریبی ۱۶۰۰ متر مربع شامل دو طبقه و سالن بزرگ آمفی تئاتر به گنجایش ۱۷۶ نفر ساخته شد .

هم اکنون اتاق بازرگانی اهواز دارای ۸۸۶ عضو فعال می باشد که در میان این اعضاء تولیدکنندگان بسیار بزرگ مانند شرکت ملی حفاری ایران صنایع فولاد، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، فولاد کاویان و شرکت کربن ایران نیز جزء اعضاء می باشند .

این اتاق دوره های آموزشی فشرده آموزش بازرگانی و گمرک – LC – بورس و . . . را بصورت مستمر در طول سال برگزار میکند .

خوزستان دارای ظرفیت های بالائی در زمینه های صنایع نفت، پتروشیمی، گاز، فولاد، کشاورزی، دامداری و شیلات و… می باشد و این مهم با وجود بنادر و شاهراه ها و خط آهن و فرودگاه های بین المللی و داخلی متعدد استان را برای فعالیت های اقتصادی جذاب تر می کند.

تعداد پرسنل شاغل در اتاق بازرگانی اهواز ۸ نفر بوده که شامل دبیر اجرایی، منشی، دفتر دار، بایگانی، حراست، خدمات و روابط عمومی می باشند.

وب سایت اتاق بازرگانی اهواز هم اکنون به بهره برداری رسیده است. در این وب سایت ضمن معرفی اتاق بازرگانی اهواز، اعضاء محترم جهت تبلیغات و اطلاع رسانی های مناسب می توانند از وب سایت اتاق اهواز استفاده نمایند .

اهداف و برنامه های اتاق اهواز

روابط عمومي اتاق اهواز آخرين بخشنامه ها – گزارشات – اطلاعات نمايشگاه ها و تورهاي تجاري را مرتباً به اطلاع اعضاء محترم مي‌رساند و كلاسهايي نيز با موضوعات متنوع از جمله بورس و اصول و فنون مذاكره و ترخيص كالا همه ساله برگزار ميگردد

هیئت نمایندگان اتاق اهواز